Jak na založení investičního fondu?

Přemýšlíte nad možnostmi, jak zhodnotit peníze efektivním a bezpečným způsobem? Pak vyzkoušejte investiční fond, jehož samotný koncept je znám již přes 150 let. Kolektivní investování pro vytváření zisku se sebou přináší prověřenou metodu vedoucí ke zhodnocení peněz. Rozhodně se tak nejedná o žádnou novinku. A jak na jeho založení?

Efektivní nástroj investování

Investiční fond je jedním z nástrojů, jak zhodnotit peníze s minimálním rizikem. V rámci investičního fondu se zhodnocují peníze jednotlivých vkladatelů. Jeho výhodou je díky velkému množství peněz možnost investovat do mnoha aktivit a záměrů, čímž se stává pro vkladatele mnohem bezpečnějším nástrojem pro zhodnocení peněz. Dochází totiž k diverzifikaci rizik, jelikož peníze se nevsází na jednu kartu, ale na několik projektů. Většinou se investiční fond zakládá formou běžné právnické osoby (s.r.o.; a.s.,…), případně jako podílový nebo svěřenský fond.

Využijte služeb specializované firmy

Založení investiční společnosti je charakteristické svojí administrativní a časovou náročností. Jelikož celý proces vyžaduje dlouhodobou přípravu podkladů a neobejde se většinou bez využití právního a daňového poradenství. Pro založení investiční společnosti se proto vyplatí obrátit na odborníky, kteří mají se zakládáním investičního fondu dostatek zkušeností. Jednou z firem, která vám může pomoci, je profesionální poradenská firma Zenron.

Existuje několik typů fondů

Společnost Zenron má v oblasti investičních fondů bohaté zkušenosti a disponuje partnery, kteří vás provedou celým procesem založení investiční společnosti, a to snadno a rychle. Pro své klienty zakládá několik typů fondů, z nichž každý má své výhody. Příkladem zakládaných fondů firmou Zenron je nemovitostní fond, private ekvity fund, venture capital fund.

Spolupracujte s profesionály v oboru. Využit můžete i nezávazné informativní schůzky.