Lodní doprava v Chorvatsku

Pokud se chystáte na dovolenou po Chorvatsku, můžete využít možnost lodní dopravy po Chorvatsku, díky níž se dostanete i na ostrovy, na něž nevede pozemní komunikace.

Chorvatské pobřeží je dlouhé přes 5 000 kilometrů a náleží mu více než 1 000 ostrovů, takže lodní doprava po Chorvatsku může být dobrou volbou. Nahrává tomu i fakt, že stát má velké množství trajektových a rychlých lodních linek mezi něž patří katamarány a hydrogliséry. Ty umožňují spojení chorvatsko ostrovy s pevninou i mezi sebou navzájem.

Jadrolinia – největší lodní společnost

S veřejnou lodní dopravou se setkáte v několika různých variantách, které zajišťuje právě Jadrolinia.

Jedná se o trajektové linky, které jsou uzpůsobené pro přepravu cestujících i vozidel. Další variantou jsou rychlé lodní linky, jež zajišťují především katamarány a pak můžete využít lodní linky klasické, s nižší rychlostí především na kratší vzdálenosti.

Lodní linky jsou rozděleny do několika oblastí, ve kterých zajišťují spojení – zadarská, šibenická, splitská a dubrovnická. Dálek se pak dělí na lokální a mezinárodní. V sezóně je dopravní spojená častější.

Lístky pro přepravu si můžete zakoupit vždy v místních přístavních pobočkách.

Mezinárodní lodní doprava funguje pouze mezi Chorvatskem a Itálií. Směřuje do italských přístavů Terst, Acona, Bari a Benátky z přístavů chorvatských – Zadar, Split, Dubrovnik a z oblasti Istrie. V těchto přístavech naleznete také vhodné ubytování chorvatsko. Pokud se rozhodnete v některém z přístavních měst strávit několik dní nebo celou dovolenou, je lepší si ubytování rezervovat, neboť během sezony zde, s největší pravděpodobností, volné pokoje neseženete. Velký výběr hotelů i ubytování v soukromí nabízí portál ubytovanivchorvatsku.cz. Kromě toho zde naleznete i zajímavé informace týkající se pobytů u moře, počasí v Chorvatsku i nabídky last minute.