Moderní podlahy z laminátu či vinylu

Na rozdíl od minulosti, kdy lidé znali pouze dřevěné podlahy, je v současné době nabídka podlahových krytin natolik pestrá, že je někdy problém si vybrat tu pravou. Prim hrají především moderní podlahy, které se snadno pokládají, mají dlouhou životnost, nevyžadují žádnou zvláštní údržbu a jsou cenově přijatelné. Těmito vlastnostmi se vyznačují umělohmotné materiály, ze kterých se vyrábějí nejrůznější kromě jiných věci také podlahové krytiny. Mezi nimi obzvlášť vynikají podlahy z laminátu a vinylu.

Laminátové podlahy

Podlahy z tohoto skvělého materiálu jsou jedinečnou alternativou oblíbených dřevěných parket či plovoucích podlah. Většinou jsou v nabídce tak věrné imitace dřeva, že na první pohled nelze rozpoznat, zda se jedná o dřevo či laminát. Podlaha z laminátu se vyznačuje vysokou kvalitou, odolností a trvanlivostí, což je dáno technologií výroby, kdy se na sebe lepí několik vrstev. Laminátová podlaha je ideální také proto, že může sloužit v jakékoliv místnosti u vás doma. Její výhody ocení hlavně rodiny s malými dětmi, neboť laminát je odolný proti mechanickému poškození, poškrábání, ale i chemikáliím. Pro moderní styl života je důležité, že podlaha z laminátu nevyžaduje žádnou speciální péči. Podlahu stačí pouze setřít vlhkou utěrkou a máte uklizeno.

Vinylové podlahy

Vinyl má hlavně starší generace spojen s vinylovými gramofonovými deskami. Ovšem tento skvělý materiál čili umělá hmota je také základem výroby podlahových krytin. Stejně jako laminátová podlaha, tak i podlaha z vinylu je ideálním řešením pro dnešní způsob života. Vinylové podlahy jsou stále oblíbenější zejména díky jednoduché pokládce a všestrannému použití. Vedle odolnosti a nenáročnosti na údržbu má i další přednosti. Důležité je, že vinyl nehoří, je antistatický a antibakteriální. Vinylová podlaha je pevná a zároveň pružná, chůze po ní je příjemná a tichá. Podle stupně předpokládané zátěže například ve výrobních prostorách, je třeba volit odpovídající vinyl, neboť jednotlivé druhy vinylu mají různé složení.