Plitvická jezera: Krásný unikát Chorvatska

Vybíráte dovolenou a toužíte si odpočinout u moře, ale nechce se vám za ním cestovat dlouhé hodiny. Je pro vás zbytečné utrácet za dovolenou statisíce, ale přesto si ji chcete užít a něco zažít? Kam na dovolenou k moři? Ideální volbou je pro vás nedaleké Chorvatsko, kde je vše dostupné za podobné ceny jako v Česku, ovšem dovolenou si užijete luxusní plnou adrenalinových zážitků, romantických procházek po oblázkových plážích nebo divoké párty plnou barevných koktejlů či rakije. Chorvatsko nabízí mnoho přírodních úkazů, starobylých památek i moderních možností, jak si dovolenou užít. Co si však nesmíte při návštěvě Chorvatska nechat ujít jsou Plitvická jezera, která patří k nejvíce obdivovaným krásám Chorvatska.

Romantika i válka

Plitvická krasová jezera se nachází Licko-senjské župě v Chorvatsku mezi městy Karlovac a Zadar. V jejich blízkosti se nachází hranice Bosny a Hercegoviny. Při bojích o rozdělení bývalé Jugoslávie se u Plitvických jezer v roce 1991 odehrála krvavá bitva. Dnes se již kolem jezer nachází pouze úchvatná příroda.

Jezera jsou kaskádovitě spojována vodopády, ke kterým je přístup povolený. Na prohlídky jsou určené čtyři různé trasy na které se platí vstupné. Stezky a mosty vedou po obou stranách celého kaňonu a vy si tak užijete nezapomenutelný výlet. Zajímavostí Plitvických jezer je, že se na nich natáčel legendární film Poklad na Stříbrném jezeře.

Ubytování v blízkosti Plitvických jezer

Ubytování chorvatsko nabízí hned v několika možnostech. Jenou z nich je ušetřit za vysoké poplatky cestovním kancelářím a přes webové stránky ubytovanivchorvatsku.cz si zařídit ubytování sami. Přes cestovní portál jste v kontaktu přímo s majitelem objektu dobu ubytování a jiné podrobnosti či případné změny si domlouváte sami podle vašich přání a požadavků Po prohlédnutí Plitvických jezer můžete zajistit ubytování o kus dál a objevovat další krásy Chorvatska.