Ready made společnosti jdou na dračku. Prodávají se v tisících

Založit firmu a následně ji dobře prodat. To je procedura, na které vydělává nejedna společnost. A trh má o tuto službu evidentně enormní zájem.

Založení firmy může pro někoho představovat nepřekonatelnou překážku. Přece jen je k tomu potřeba vykonat poměrně velké množství kroků, oběhat řadu institucí a získat spoustu razítek. Pro budoucí podnikatele, kteří tento proces nechtějí podstupovat, naštěstí existuje řešení.

Jednoduché a rychlé

Někdo by mohl namítnout, že kdo není schopný založit firmu na vlastní pěst, nemá v byznysu co dělat. Založení firmy si ale na druhou stranu vyžaduje úsilí a čas, který byste mohli využít produktivně. Například propagací firmy nebo jejím postupným budováním. Není se tedy čemu divit, že služby v podobě prodeje nově založených společností nabírají na popularitě.

Ready made společnost vám ušetří čas a v mnoha případech i peníze. Firma už je totiž založená a ve většině případů má splacený i základní kapitál. Díky tomu můžete snadno získat i firmu s kapitálem, který byste jinak nemohli složit. Některé ready made společnosti dokonce mají i několikaletou historii. A to je benefit, který se také velice cení.

Prodávají se v tisících

Zakládání firem na vlastní pěst nikdy nevymizí. Tímto způsobem si totiž můžete veškeré náležitosti uzpůsobit podle svých představ. Nejdůležitější je především výběr jména, který bude reprezentovat vaši práci. To ale neznamená, že by popularita ready made společností byla na ústupu. Právě naopak.

Poslední statistiky totiž dokazují, že více než 13 procent firem založených v Česku vzniklo právě za účelem dalšího prodeje. Zajímavostí budiž fakt, že takto založené firmy se i dobře prodávají. V roce 2018 se prodalo více než 4000 společností, o rok později pak byla čísla obdobná. Český trh má tedy o tuto službu zájem. A není se čemu divit. Vždyť koupě ready made společnosti není ani časově náročná, ani finančně nákladná. Díky této službě tak může podnikat opravdu každý.