Ušetřete za vytápění a ohřev vody díky tepelným čerpadlům!

Tepelná čerpadla jsou moderní technologií, která funguje na bázi recyklace teploty generované jakoukoliv stavbou. Zní to trošku jako science fiction, ale opravdu dokáže tato šikovná technologie posbírat drobné tepelné úniky a opět z nich vyprodukovat to, co vám dokáže pomoci, například ohřev teplé vody.

Moderní tepelná čerpadla zažívají ohromný boom, a především větší domácnosti a rodinné domy je se zálibou pořizují do svých nemovitostí. Za velkou popularitou navíc stojí i fakt, že jsou v současnosti tepelná čerpadla dokonce podpořená dotací snižující jejich pořizovací ceny.

Co vůbec tepelné čerpadlo dělá?

Tepelné čerpadlo má poměrně dost jednoduchou funkci. Jedná se o to, že tepelná čerpadla Pardubice dokáží posbírat drobné teplotní výkyvy a ztráty, které vznikají kolem nemovitosti i v nemovitosti jako takové. Například tak dokáží odchytit unikající teplo z oken, nebo jiných podobných míst.

U některých staveb je to opravdu velice dobrou výhodou, protože u nich mohou vznikat tepelné ztráty poměrně běžně. Příkladem mohou být starší stavby, kde není zdaleka tak dokonalé těsnění stěn, oken ani střech. Tepelné čerpadlo ale dokáže využívat například i vzduchu, který rekuperační jednotky Pardubice pouští z nemovitosti. vzduch přitom prochází výměníkem, takže se ohřívá jak na vstupní straně do nemovitosti, tak ve finále i na výstupní straně do vnější oblasti.

Jak je tato magie možná?

Celý princip je přitom poměrně dost jednoduchý, ačkoliv nemusí na první pohled dávat smysl. Veškeré zachycené teplo dokáží tepelná čerpadla výrazně navýšit díky obyčejné kompresi. Představme si, že vezmeme libovolný plyn (kterým vzduch je), a začneme jej stlačovat a stlačovat. Během tohoto procesu jsou i takzvané „metabolické procesy“, které se značí například generováním tepla. Ve finále pak tepelná čerpadla Hradec Králové dostanou vzduch do takového prostředí, ve kterém je mnohem teplejší, než když byl přijímaný do čerpadel. Ten se potom dá využít k celé řadě věcí, jako může být již zmíněný ohřev vody pro různé účely od koupání a umývání nádobí až po napojení k topnému systému.