Jak se říká – pokrok nezastavíš – a je to pravda. Vývoj elektroniky jde neustále dopředu a jsou vyvíjeny stále nové technologie, které nás dokážou ohromit.

Vytiskněte si všechno, co chcete

Dříve bylo zcela nepředstavitelné, že bychom mohli mít tiskárnu, která Vám vyrobí všechno, co jste si kdy představili. Když byla vyvinuta první 3D tiskárna, přišlo nám to jako něco zcela nepochopitelného a naprostý skok ve vývoji elektroniky, něco naprosto inovativního co jednou změní celou strukturu elektronického světa.

Ale věděli jste, že v dnešní době již 3D tiskárny nejsou zase takovým „boomem“ jako byly dříve, ale že už je možné, abyste si takovou tiskárnu klidně sestavili i sami doma? Tím myslím samozřejmě zručné domácí kutily – samozřejmě, není to tak jednoduché, jako sestavit figurku z Kinder vajíčka – tedy, prozatím.

3D tisk je ale stále složitá věda, a pro jeho sestavení je třeba dostatek času a taktéž dostatek peněz, aby byl Váš výsledek efektivní a použitelný. Pokud jste se odhodlali k tomu, že si takovou tiskárnu pokusíte postavit doma, musíte být obrněn dostatečným množstvím klidu a hlavně trpělivostí, protože je to opravdu náročná a minimalistická práce.

Je třeba zezačátku zvolit tu správnou konstrukci tiskárny. Hlavně musí být dostatečně stabilní v kompatibilitě s cenou. Většina kutilů následně zvolí desky založené na adruinu s oddělenými drivery motorů. Ale jaký vybrat hotend? To už je o dost složitější, než výběr základní konstrukce. Je třeba správně vybrat mezi dvěma filtry filamentu – 2mm a 1,75mm .Dále si můžete zvolit hotend buď celokovový nebo s peek izolací. Musíte vzít také v potaz nastavení posuvu filamentu do trysky.

Postavit takovou tiskárnu Vás vyjde zhruba na 10.000,-, nicméně, měli byste mít raději ještě přichystanou rezervu, jelikož Vás různé kabely nebo spojovací materiál můžou nemile překvapit a svou cenou zaskočit.

A co všechno tedy ke stavbě své tiskárny budete potřebovat?

Pokud se tedy rozhodnete pro její stavbu, věřím, že budete s výsledkem spokojeni a pokrok bude dále pokračovat.