Co přesně je vaginální kvasinková infekce? Kvasinky žijí v pochvě v malém neškodném počtu takříkajíc neustále. Problém nastává až v momentě, kdy se přemnoží. Vaginální mykóza se pozná tak, že vás začne svědit a pálit v pochvě. Pochva je zarudlá, bolestivá a objevuje se také silný bílý výtok připomínající tvaroh.
Co může změnit prostředí?
Bakterie Lactobacillus jsou zdravé a normálně udržují pH vagíny a hladinu kvasinek pod kontrolou. Pochva a její rovnováha však může být narušena antibiotiky, kortikosteroidy, nekontrolovanou cukrovkou nebo zvýšenou hladinou estrogenu z antikoncepce či samotným těhotenstvím. Přesto v mnoha případech neexistuje žádný snadno identifikovatelný viník za škodlivou kvasinkovou infekci.
Fakta:
U 5 % žen je vaginální kvasinková infekce chronická a vrací se ráda nejméně čtyřikrát ročně. I z toho důvodu je dobré zahájit postup nápravy, než si nechat problémy přerůst přes hlavu. Účinným řešením dlouhodobé rázu a vlastně i prevencí je konzumace probiotik a jogurtů s živými kulturami a také zařadit léčivé prostředky od GYNELLA®. Mimo jiné lze použít i olej z čajovníku s antiseptickým účinkem a zvláčňující chladivý kokosový olej.
Zatímco vaginální kvasinkovou infekci poznáte většinou sama a vystačíte si k tomu s domácími postupy, např. silná bakteriální vaginóza již vyžaduje přeléčit antibiotiky.
Jak si pomoci?
Samoléčba bez diagnostiky gynekologa je na vaginální mykózu úspěšná, jen je potřeba vědět, kam a pro co sáhnout. Doporučujeme vyzkoušet produkt GYNELLA® Silver Caps. Složení stříbrných iontů zabraňuje současně i znovuvzplanutí kvasinek. Pochva je tak chráněná a vám nic nehrozí. Pokud vám z nějakého důvodu nevyhovují kapsle, je na trhu ještě tato fantastická pěnová struktura – GYNELLA® Silver Foam.