Dovolená Chorvatsko – může to být třeba ostrov Hvar

Plánujete podzimní dovolenou a přemýšlíte nad vhodným místem? A co třeba dovolená chorvatsko? Tato destinace bývá vyhledávaným místem i mimo letní sezónu. Slunce a pěkné počasí v chorvatsku nabízí třeba ostrov Hvar.

Hvar – to jsou klidná místa, ale i rušná letoviska

Jadranský Hvar se proslavil jako ostrov levandule, dobrého vína a ostrov slunce. Je zde krásně i po letní sezóně. Počasí je přívětivé, moře teplé a letoviska již nejsou přeplněná návštěvníky. Pro svůj pobyt si můžete rezervovat hotel nebo apartmán na webu ubytovanivchorvatsku.cz.

Ostrov je čtvrtým největším v souostroví Jadranu a stále více nabývá na významu, co se cestovního ruchu týká. Ostrov pro něj má dokonalé podmínky a to přírodní, kulturní, historické i sportovní. Velmi kvalitní je i široká nabídka ubytovacích a restauračních služeb.

Mezi hlavní ostrovní letoviska patří hlavní město Hvar. Dále pak jsou to střediska Stari Grad, Vrboska, Jelsa nebo Zavala.

Na ostrov vede trajektové spojení ze Starého Gradu do Splitu nebo z východní části ostrova z města Sućuraje do Drveniku. Tato linka je kratší a levnější. Také trajekty nebývají tak plné.

Hlavní ostrovní město Hvar

Město je největším ostrovním střediskem. Rozkládá se v otevřené zátoce, v jihozápadní části ostrova. Tato luxusní destinace je turisty velmi vyhledávaná. Je to oblíbený cíl jachtařů. Těm poskytuje místní marina dokonalé podmínky. Nad městem se vypíná pevnost Španjol, která pochází z konce 16. století.

Jachtařské cíle při jižním pobřeží Hvaru

Milovníci jachtingu míří na ostrov Hvar před a po letní sezóně. Během sezóny jsou totiž známá místa přeplněná.

Během hlavní sezóny je poměrně klidně ve východní části ostrova. Zde se nachází třeba malé letovisko Zavala. Směrem na východ od letoviska se rozkládá větší množství malých, ale velmi příjemných zátočin. V těch se dá zakotvit i ve větší hloubce.