Zaléváte pitnou vodou? Pořiďte nádrž na dešťovou vodu

Pitné vody stále ubývá, často je tématem dne na mnoha ekologických konferencích. Problémem pitné vody také je, že je velmi drahá a pokud máte zahradu, kterou musíte zalévat, zajisté se spotřeba pitné vody projeví i na vašich výdajích, proč však zalévat nebo splachovat záchod pitnou vodou, když pro tyto účely můžete používat vodu dešťovou.

Dešťové vody je ovšem v letních měsících málo, neexistuje tedy lepší řešení než si pořídit nádrže na dešťovou vodu, kde můžete vodu nashromáždit a následně využívat v obdobích sucha. Ne každému se líbí mít sud nebo velkou plastovou nádrž na zahradě. Existuje mnohem elegantnější řešení, které nabízí firma na Dobrezumpy.cz a sice betonovou podzemní jímku. Tato jímka nebude nijak překážet a stane se praktickou zásobárnou pro dešťovou vodu, kterou můžete po celý rok používat. Jímky se nabízí ve velikostech od 4 do 12m3 a lze je dokonce i spojit, pokud jsou vaše nárok větší. S velkou nádrží se vaše spotřeba vody sníží o zhruba 50%. Jelikož jsou betonové nádrže levné, jde o ekologickou investici s velmi rychlou návratností.

Betonová žumpa

Betonové jímky mají 2 hlavní využití, buď pro dešťovou vodu nebo pro žumpu. Pokud nemáte u domu kanalizaci, betonová jímka je její nejlepší náhradou, bude sem odtékat odpadní voda a jednou za čas ji odčerpá fekální vůz. Společnost na Dobrezumpy.cz vám ji doveze kamkoliv po České republice. Jsou vaším cílem třeba betonové jímky Praha či okolí? Pro firmu žádný problém, stačí abyste vyhloubili potřebnou jámu a firma vám do ní jímku usadí. Můžete si tak bez problémů postavit dům nebo rekreační chatu i na místě bez kanalizace a nestresovat se tím, kam bude odpad odtékat. Jde o cenově výhodné řešení. Jímky se dokonce používají také pro budování sklepů, jsou velmi pevné dokonale nepropustné a jde také o certifikované výrobky, takže máte záruku, že vám budou mnoho let bezproblémově sloužit.