Fotopasti bezpečnostní a lovecké

Ze samotného názvu vyplývá účel použití fotopastí. Také se často používají názvy fotopasti na ochranu majetku, nebo fotopasti myslivecké. Co je to vlastně fotopast? Je to automaticky fungující digitální zařízení, které pořizuje fotografie nebo krátká videa na základě pohybu detekovaného PIR čidlem. Fotopasti se používají buď jako bezpečnostní prvek chránící objekt nebo pozemek před zloději, anebo k zachycování snímků zvěře v přírodě. Fotopasti lovecké používají myslivci a lesníci ke sledování zvěře, nebo také milovníci přírody k pořizování unikátních snímků v přírodě.

Koupit nebo půjčit fotopast?

Než budete fotopast kupovat, je třeba se rozhodnout, k jakému účelu ji budete používat. Specialistou na bezpečnostní i lovecké fotopasti je společnost e-fotopast.cz, která fotopasti nejen prodává, ale také půjčuje. Pokud potřebujete fotopast pouze na jednorázové použití a nechcete si ji kupovat, stačí půjčovnu kontaktovat telefonicky nebo e-mailem a ta vám nabídne optimální ekonomické řešení pro Vaší maximální spokojenost.

Jak fotopast vybírat?

Fotopast by měla pracovat i v noci, a proto musí mít tzv. přísvit. Ten mají jak fotopasti na zloděje, tak na zvěř. V nabídce e-fotopast.cz jsou fotopasti se zcela neviditelným přísvitem, který lidské oko nepostřehne. Při přímém pohledu na fotopast v naprosté tmě fotí zcela neviditelně a bezhlučně. Na trhu jsou k dostání fotopasti s přísvitem o vlnové délce 850 mm, který zvěř nevyruší, ovšem zloděje ano. Na tuto skutečnost si při výběru dávejte pozor a chcete-li fotopast na zloděje, musí mít přísvit vlnovou délku 940 mm.

Přenos fotografií na mobil či e-mail

Tuto praktickou vlastnost umožňují nejnovější fotopasti s GSM bránou. Do fotopasti vložíte SIM kartu tak jako do běžného mobilního telefonu. Pak můžete využívat výhody přenosu fotografie zloděje na svůj mobilní telefon či e-mailovou adresu v počítači. Můžete tak okamžitě reagovat a uvědomit policii nebo bezpečnostní agenturu.