Zdravotní pojištění

Určitě jste si na své výplatní pásce všimli strhnuté částky z výplaty – a to položky „zdravotní pojištění“. Každý z nás si ho prostě musíme platit.

Jde o Vaše zdraví

Myslete na své zdraví je velice důležité – vždyť „zdraví máte jen jedno“ – všichni jste tohle pořekadlo již někdy slyšeli – a je to pravda! Zdraví si musíte chránit a s tím také souvisí výběr Vaši zdravotní pojišťovny.

Je nutné mít zdravotní pojištění, aby se Vám dostalo zdravotní péče, kterou potřebujete, ať už jste nemocní nebo máte nějaký úraz. Ale vždyť těch zdravotních pojišťoven je v dnešní době tolik, tak jak si z toho kvanta máte vybrat?

Na zdravotním pojištění nemůžete nijak ušetřit, jelikož jeho každoměsíční záloha je dána ze zákona a je pro každého stejná. Tudíž se musíte rozhodovat na základě jiných faktorů či výhod, které Vám zdravotní pojišťovny nabízejí.

Mezi zdravotními pojišťovnami panuje veliká konkurence, kdy se navzájem kontrolují a snaží se přijít s ještě lepší nabídkou, než ta druhá. Rozdíly mezi jednotlivými zdravotními pojišťovnami záleží na tom, kolik má která pojišťovna smluvních zařízení a jaké poskytuje výhody. A právě na těch můžete při svém rozhodování stavět, pokud máte možnost je plně využívat.

Na jaké parametry byste se tedy měli před výběrem zaměřit?

Počet smluvních zařízení

  • Musíte se informovat, zda Vás doktor má nasmlouvaný vztah s Vámi vybranou pojišťovnou, jinak by Vám také nemusel péči poskytnout nebo byste si ji museli plně hradit.

Bonusy

  • Často pojišťovny hradí pestrou škálu preventivních vyšetření, očkování či procedury, které souvisí s Vaším zdravím, jako například návštěvu plaveckého bazénu. Je totiž v jejich zájmu, abychom byli zdraví a oni tak nezaplatili doktorům velké částky za Vaše ošetření.

Vzdálenost pobočky

  • Často se také stává, že dojde k problému, který je třeba vyřešit přímo na pobočce dané pojišťovny, a přes telefon se bohužel výsledku nedoberete. Musíte myslet na to, zda je ve Vašich možnostech cestovat na pobočku, která třeba nebude přímo v místě Vašeho bydliště a Vám by toto cestování mohlo zkomplikovat denní plány.

Každopádně, pojištěni musí být prostě všichni bez rozdílu – nově narozené děti, cizinci, kteří u nás žijí i důchodci, kteří již nechodí do práce. Protože, jak je již zmíněno, zdraví máme prostě jen jedno a to každý z nás.