Aby vás práce bavila

Taky si v neděli říkáte – zítra zase pondělí a musím do té strašné práce, jak mě se tam nechce! Najděte si lepší, takovou, kde je o zaměstnance postaráno.

Buďte součástí skvělého týmu

Narozdíl od let minulých, se dnešní nezaměstnanost nepohybuje v minusových hodnotách. Firmy zajišťují mnoho školení a rozvoje pro nové zaměstnance, často mladé manažery, kteří jdou do zaměstnání rovnou ze škol. Ale proč firmám tak záleží na školení? Jednoduše – Pokud je manažer skvěle vyškolen, dokáže firmě přinést stejně velký profit. Takové firmy si samozřejmě navzájem konkurují.

Nicméně, spousta zaměstnanců je v takových firmách nespokojeno – a to z toho důvodu, že jsou ve společnosti bráni pouze jako nějakých “výrobním prostředkem k zisku”. Firemní kultura tady často nefunguje tak, jak by měla být a proto firma musí vynakládat velké sumy na další a další školení nových zaměstnanců, kteří stejně zase brzo odejdou kvůli negativnímu prostředí a špatné komunikaci.

Často se stává, že firmy před nástupem zaměstnance mu naslibují “hory doly”, ale realita je bohužel jiná. Ne nadarmo se říká – “když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají”. Tohle přísloví se často to při hledání práce naplní. Jelikož deklarované vize a mise firmy nevytvářejí skuteční zaměstnanci, ale častokrát to bývají nějací vedoucí manažeři či dokonce externí firmy, které se takovými vizemi zabývají a zaměstnavatelé je poté často vydávají za svou firemní podstatu.

O zaměstnance je třeba totiž pečovat, protože, přiznejte si, i když pracují oni pro Vás a Vy je platíte, oni se můžou vždy nechat zlákat lepší firemní vizí a Vy budete muset zase vynaložit další prostředky na shánění a zaškolení dalšího nového zaměstnance. A to jsou další peníze.

Tudíž byste měli svému zaměstnanci zajistit přirozené prostředí, kde se bude cítit tak, že se může seberealizovat. Samozřejmě, musíte kontrolovat jeho práci, ale nedělejte to v jednom kuse. Dejte svému zaměstnanci prostor, a když se svědčí, že může pracovat i bez dohledu, Vám to ušetří další drahocenný čas.

Také je dnes moderní trend, že se pro zaměstnance pořádají teambuildingy, které Vás spojí s ostatními zaměstnanci a výrazně ovlivní interní vztahy a nastolí ve firmě pozitivní atmosféru. A to přece všichni chceme, ne?