Kameny s puncem jedinečnosti zdobící prsteny

Tyto zářivé kameny byly používány ve šperkařství po celou historii a mají tedy již vybudovanou tradici. Které to jsou? Vybrali jsme pro vás ty s nejlepší cenou, přesto leskem a dlouhou trvanlivostí.

Onyx

Tento kámen je druh pruhovaného chalcedonu, což je forma oxidu křemičitého obsahující křemen. Onyx se vyskytuje v mnoha barvách od černé, bílé až po červenou. Jeho červená odrůda se značí jako sardonyx. Při leštění se nádherně třpytí a používá se v případě, když chce žena skutečně udělat dojem. Chcete se zalíbit muži? Pak je tedy jasnou volbou.

Ametyst

Ametyst je fialová odrůda krystalického křemene s barvami od světlé lily až po tmavě fialovou s červeným nádechem. Na rozdíl od mnoha drahokamů je ametyst snadno dostupný ve větších velikostech. A jsou také poměrně cenově dostupné.

Citrín

Citrín vlastní zajímavé odstíny od žluté a zlaté až po oranžovo-hnědou. Je to v podstatě žlutá odrůda krystalického křemene. Citrín je hned druhým nejoblíbenějším křemenem po ametystu.

Stejně jako ametyst, je i citrín poměrně levnou záležitostí oproti jiným polodrahokamům. Citrín vypadá působivě zasazený do stříbra i zlata.

Turmalín

Turmalín se objevuje ve více barvách, než tomu bývá zvykem u jiných kamenů. Vykazuje celé spektrum barev od bezbarvé až po černou a jiné pastelové tóny. V turmalínu často spatříte více, než jednu barvu. Růžový turmalín je skvělou ozdobou prstenů.

Zirkon

Kubický zirkon je jasný kámen, často zasazený do stříbra jako velmi dostupná alternativa k diamantu. Je to jeden z mála kamenů, který byl vyroben spíše synteticky, než přírodou.

Evropské zirkony jsou velmi kvalitní a je to znát i na jejich lesku. Stejně jako diamanty je můžete najít v rozmanitých barvách, např. fialová, růžová a světle modrá. Dost často jsou jimi osázeny prsteny.

Další nabídku kamenů vhodných nejen do prstenů najdete na https://www.magieprirody.cz/