Obliba korporátních dluhopisů neustále roste

Zhodnotit uspořené peníze nemusí být tak těžké, jak se nám často zdá. V současné době se korporátní dluhopisy těší velké oblibě a to z několika důvodů. Zjistěte, proč byste měli investovat do korporátních dluhopisů i vy.

Hlavní klady

Oproti jiným formám investování mají korporátní dluhopisy významné kladné stránky. Především se jedná o jednoduchou formu investování, kterou zvládne i začátečník. Avšak korporátními dluhopisy rozhodně nepohrdne ani léta zkušený investor. V porovnání s oblíbenými akciemi je lze považovat za méně rizikové. Oproti státním dluhopisům pak nabízejí vyšší zhodnocení vašich úspor. Vždy je však třeba vybrat vhodnou firmu.

Jak na jejich výběr?

Korporátní dluhopisy mohou vydávat všechny firmy, a to bez rozdílu. Díky tomu se tak mohou na trh dostat i velice rizikové dluhopisy. Proto je potřeba se před investováním blíže seznámit s firmou, které chcete poskytnout své peněžní prostředky. Prvním vaším krokem by mělo být prostudování emisních podmínek, které jsou většinou k dispozici na webu dané společnosti. V nich najdete veškerý přehled o emisi a emitentovi, jako je výše vypláceného úroku, objem emise, sídlo firmy apod. Také by vaší pozornosti neměly uniknout hospodářské výsledky společnosti, ze kterých si snadno uděláte jasný obrázek o hospodaření společnosti, majetku a zadlužení společnosti.

Transparentní společnost

Nakonec nezapomeňte před investováním posoudit, zda jde o transparentní a zavedenou společnost. Všechny potřebné informace byste měli snadno získat na webových stránkách dané společnosti, pokud tomu tak není, pak rozhodně není něco v pořádku. Mezi prověřené dluhopisy na českém trhu patří například dluhopisy EMTC pro Lipa Learning, které slouží pro rozvoj vzdělávacích aplikací pro děti předškolního věku.

Více informací o dluhopisech EMTC získáte na webových stránkách společnosti EMTC – Czech, a.s.